Församlingsexpeditionen

Immanuelskyrkan
Oxtorgsgatan 15
553 17 Jönköping

Hit vänder du dig i frågor som gäller församlingen, hyra lokaler mm.
Kan de inte svara på din fråga vägleder de dig till den du söker.

Expeditionen är vanligtvis bemannad vardagarkl. 09-13
info@immanuelskyrkan.com tfn 036-17 33 40

Personal

20150826_Jakob2,7x2,7web

Jakob Olofsgård pastor, församlingsföreståndare

036-17 33 40 , jakob@immanuelskyrkan.com

 

Jan Eirestål pastor (vakans)

036-173342, 070-424 81 42

jan@immanuelskyrkan.com 

 

Lena Hilding Carlsson diakon

036-17 33 43

lena@immanuelskyrkan.com

 

20150826_Maria2,7x2,7web

 Maria Ydreborg församlingsmusiker
036-17 33 46
maria@immanuelskyrkan.com

20150826_Rosmarie2,7x2,7web

Rose-Marie Carlsson caféföreståndare
036-17 33 48
rose-marie@immanuelskyrkan.com

20150826_Sanna2,7x2,7web

 Sanna Bergström cafébiträde

20150826_Simon2,7x2,7web

Shlemon ”Simon” Youkhanna vaktmästare
036-17 33 48
simon@immanuelskyrkan.com

 

 

Kartor

Här finner ni kartor från Google, Hitta.se  och/eller Eniro.se.